Ouderen reisje 2019

Gepubliceerd door Anne op

Uitje 70+

Verslag van ons uitstapje – de jeugd van vroeger –

Op 17 augustus 2019 hadden we net als voorgaande jaren weer ons uitstapje, georganiseerd door de diaconie. We vertrokken om één uur vanaf de kerk met de bus van ’Wiebenga reizen’ met 52 personen. Pietsje heette ons allen welkom en las een gedicht voor en wenste ons een fijne en mooie middag toe. Onze chauffeur Rients uit Sneek wenste ons ook een prettige middag toe hij had het al druk gehad met de 7 rollators, die onder in de bus moesten. Inmiddels reden we via Oosterwolde langs de Compagnonsvaart richting Appelscha. Verder via Dieverbrug naar Dwingeloo en het Dwingelderveld, waar de hei, ondanks de droge periode, rijkelijk bloeide. En zo kwamen wij in Leggeloo, een mooi dorp bij ‘Rosinkhof’ aan. Mevrouw Jannie Rossink verwelkomde ons in hun mooi melkvee bedrijf. Als neven bedrijf vervaardigde zij op een ambachtelijke wijze naar eigen recept verschillende soorten zachte roomadvocaat o.a. naturel, mango, amaretto, hazelnoot, en boerenjongens. Ook brengen ze verschillende likeuren op de markt. Voor groepen en bedrijven kan men hier een afspraak maken om dit te proeven. Een gedeelte van de boerderij is ingericht als een gezellige koffiekamer voor ongeveer 50 personen. Wij werden hier ontvangen met koffie en of thee en lekkere cake. Ondertussen vertelde Jannie ons over hun bedrijf en konden dit zien via dia’s. Daarna was het tijd om te proeven uit 5 soorten advocaat en 3 soorten likeuren. Sommigen van ons werden er warm van, en mochten de overgebleven bakjes advocaat mee naar huis nemen. Ook de likeuren smaakten verrukkelijk, maar moeilijk om de lekkerste er uit te zoeken. Het was een zeer gezellig samenzijn. Toen nog even langs het Oud Hollandse winkeltje om de geproefde lekkernijen te kopen. Daarna de bus weer in om een bezoek te brengen aan een schaapskooi te Orvelte. In het dorp Orvelte is het niet toegestaan om er met de auto door te rijden. De bus mocht hier wel door het dorp rijden omdat deze nu met ons naar de schaapskooi aan het eind van het dorp ging en dus bestemming verkeer was Er liepen wel 100 verschillende schapen in de schaapskooi zowel wit, zwart, bruin en bont gekleurd. Dit was een leuk aanzien. Ook heeft de schaapsherder een demonstratie met zijn hondje (een bordercollie) gegeven. Met een fluitje en enkele Engelse commando’s dirigeerde hij door dit hondje de schaapskudde zeer snel waar hij deze wilde hebben. Voor ons was dit uniek en prachtig mooi. Daarna weer in de bus en werden wij door de diaconie getrakteerd op snoep en een lekker frisdrankje. Hierna reden wij via Westerbork en Borger naar Oosterwolde weer op Zevenhuizen aan. We gingen nog even met de pet rond voor de chauffeur. Deze werd bedankt met applaus dat wel op zijn plaats was want hij heeft ons onderweg heel veel verteld, te veel om hier op te noemen. Om 18.15 uur kwamen we weer in Zevenhuizen aan waar ons enkele consumpties werden aangeboden. Inmiddels kwam een Chinees buffet op tafel. Voor wij gingen eten ging Alle ons voor in gebed. Er was genoeg lekkers waar we ons tegoed aan konden doen. Zij die niet zo goed ter been waren werden vorstelijk bediend. Ook nog een toetje na in diverse soorten. Geweldig!! Nadat we allemaal verzadigd waren, eindigde Alle met een gedicht en wenste ons wel thuis en hopelijk tot volgend jaar. Alle lof voor de Diaconie en vrijwilligers die deze prachtige middag voor ons  hadden georganiseerd.

Hennie Hut.

Categorieën: Uncategorized