De Bijbel in één jaar helemaal doorlezen!

Gepubliceerd door Anne op

Alpha Nederland organiseert al enige tijd de cursus “Bible in one year” (Bijbel in één jaar).

Je leest iedere dag drie Bijbelgedeelten met daarbij een praktische uitleg, die de Bijbelgedeelten onder één thema samenbrengt. Deze praktische uitleg is geschreven door Nicky Gumbel, de oprichter van Alpha, en wordt aangevuld met een kort inzicht van zijn vrouw Pippa Gumbel. Je ontvangt dagelijks een e-mail met de drie Bijbelgedeelten en de praktische uitleg van die dag. Instappen kan op ieder moment. Na een jaar heb je de hele bijbel doorgelezen. In Nederland lezen ruim 10.000 deelnemers dagelijks de teksten. Zanger Kees Kraayenoord was daar één van. Hij heeft de Engelse versie samen met een groep gelezen. Hij is erg enthousiast: “Het helpt mij om echt tijd voor God apart te zetten.”

Ik volg deze cursus nu een half jaar met veel plezier!  Voor deze bijbel kun je iedere bijbelvertaling gebruiken. Het is wel mooi om  een bijbel met tekstuitleg te gebruiken, maar dat is niet beslist nodig! Kun je geen bijbel met tekstuitleg bemachtigen dan heb ik voor twee deelnemers een dergelijke bijbel ter uitlening beschikbaar. Bij onze eerste bijeenkomst van de bijbelstudiegroep “Bijbellezen” onder leiding van onze predikant, hoorde ik van meerdere deelnemers de klacht, dat hun bijbelkennis zo gering was. Het volgen van deze cursus kan daar voor iedereen zeker een verbetering in brengen! Je hebt de tijd aan jezelf. Het doornemen van 1 cursusdag kost mij ongeveer een half uur tot 45 minuten.  Lukt het een dag niet de e-mail door te nemen, dan kan ik dat op een andere dag gemakkelijk  weer inhalen. De cursus is helemaal gratis! Je kunt je opgeven op de website: www.bijbeljaar.nl. Op deze website staat nog meer informatie over deze cursus. Voor verdere vragen kunt u ook wel bij mij terecht. Ik beveel deze cursus bij iedereen van harte aan!

Wybren Kloosterman.

Categorieën: Uncategorized